fbpx

O víkendu pokračoval svým třetím závodem seriál Mezinárodního mistrovství České republiky flat track na plochodrážní dráze v Kopřivnici. Ve třídě FT1 a FT Classics si to závodníci rozdali o mistrovské body a třetí kategorií tradičně doplnil závod poháru veteránů.

Ve třídě FT1 v základních rozjížďkách vévodil obhájce titulu Jiří Kraus před Ervínem Krajčovičem z Orion – Moto Racing Group a Ondřejem Svědíkem. Sobotní neporazitelnost chtěl Kraus udržet i po finále, kde se hned po startu dostal do čela. Finále jedoucí na 10 kol ale slibovalo drama, protože se na něj po pár kolech dotáhl druhý Ervín Krajčovič. Tato dvojice ujela zbytku startovního pole a po zbytek jízdy probíhal napínavý souboj o celkové vítězství až na cílovou pásku. Kraus nakonec vedení udržel a zůstává dál v čele šampionátu. Krajčovič skončil druhý a druhý je po třech závodech i celkově. S odstupem na první dva sváděla souboj skupinka jezdců o třetí místo, které nakonec obsadil Ondřej Svědík před Kamilem Peukerem, Michalem Hlouškem a účastníkem GP silničních motocyklů v kategorii Moto3, Filipem Salačem. Salač dojel šestý a zúčastnil se již druhého závodu v řadě a pokud kalendář dovolí, rád by startoval i v dalších podnicích MMČR. Česká republika bude mít své zástupce také v seriálu FIM Grand Prix Flat track, který čítá 5 závodů, včetně domácího v Pardubicích během Zlaté Přilby. K prvním dvěma z kopřivnického závodu jsou nominováni Peuker a Trunda, který kvůli zranění letos zatím ještě nestartoval.

Pořadí v cíli FT1: 

 1. Jiří Kraus – Honda
 2. Ervín Krajčovič – KTM
 3. Ondřej Svědík – Yamaha
 4. Kamil Peuker – KTM
 5. Michal Hloušek – Suzuki
 6. Filip Salač – Kawasaki
 7. Sebastian Thalheim (GER) – Suzuki
 8. Tomáš Kolařík – Honda
 9. Jakub Matějíček – Kawasaki
 10. Filip Feigl – Husqvarna

Ve třídě FT Classic se jel v Kopřivnici letos teprve druhý závod. V základních rozjížďkách měl silné starty Jiří Mikšovský, během prvního kola se před něj ale v každé jízdě dostal Petr Kolář, třetí pak dojížděl Jiří Slezák. Ve finále bylo ale vše jinak! Hned od startu odlétl Petr Kolář před Mikšovským, po pár kolech se před něj ale dostal Jiří Slezák.

Pořadí v cíli:

 1. Petr Kolář – Suzuki
 2. Jiří Slezák – Jawa
 3. Jiří Mikšovský – Yamaha
 4. Radek Bednář – Suzuki
 5. Michal Rössler – Honda

Pohár veteránů byl plný tvrdých soubojů mezi Jakubem Těžkým, Jiřím Slezákem a Romanem Markem. Ve finále se na první místo dostal Jaroslav Franců před Jakubem Těžkým a Romanem Markem, ten ale v předposledním kole sám upadl a třetí místo tak přenechal svému otci, Karlu Markovi.

Pořadí v cíli:

 1. Jaroslav Franců – Jawa
 2. Jakub Těžký – Jawa
 3. Karel Marek – ČZ
 4. Milan Jurik – Jawa
 5. Jiří Matějíček – ČZ

Další závod jedenáctidílného seriálu se uskuteční 24.7. v Březolupech u Zlína.

 

Sdílejte: