fbpx

Jako ve správném závodě se bojovalo až na cílovou pásku. Nakonec rozhodovaly minuty, penalizace, jezdecké chyby i technika. Takhle zamotaný byl 1. závod Světového poháru baja v Dubaji, který nakonec ovládl Angličan Smith jen minutu a půl přes závodníkem Orion – Moto Racing Group Martinem Michkem.

Ještě včera nebylo vůbec jasné, zda Michek do závodu nastoupí, jelikož až v pozdních odpoledních hodinách dal lékař našemu závodníkovi zelenou. Do druhé poloviny závodu odstartoval ráno ze sedmého místa. Už od začátku se potýkal s problémy vedoucí závodník Maré, který tak tak stihl odjet z parc fermé. Nakonec byl v polovině druhé etapy pro problémy s převodovkou odstoupit. Odstoupit ze závodu musel také včera čtvrtý Sultan Al Balooshi, který se na domácí půdě ošklivě zranil a byl transportován do nemocnice vrtulníkem. Tím se pomalu ale jistě otvíraly dveře k pódiu pro Michka, který po skvělé stíhací jízdě dojel do cíle jako první. „Ráno mi pořád nebylo dobře, musel sem si vzít prášek na bolest hlavy. V etapě jsem se ale kousnul a byl sem dnes nejrychlejší, což mě dostalo na celkové 2. místo„, byl po průběhu závodu spokojený s umístěním mezi nejlepšími třemi.

Popravdě to byl daleko těžší závod, než jsme čekali. Nikdy jsme jako tým na baje tady v Dubaji nestartovali. Nevěděli jsme, do čeho jdeme a tak to pro nás bylo o něco těžší, než pro konkurenci. Dva závodníci z top3 tu žijí a místí duny znají, takže to pro ně určitě byla výhoda. Nicméně jsme to zvládli a nakonec odvážíme druhé místo a cenné body do celkového hodnocení„, pochvaloval si manager Orion – Moto Racing Group, Ervín Krajčovič

Sdílejte: