fbpx

Čeká ho už osmé dakarské dobrodružství. Dvakrát dokončil nejnáročnější závod světa v celkovém hodnocení mezi nejlepšími dvaceti. Nejúspěšnější byl pro českého matadora Dakaru ten poslední jihoamerický, kde v Peru vybojoval výborné 15. místo. Nyní Engela čeká nová výzva. V kategorii “Original by Motul” bez asistence a jednou malou bednou.

Z prvu nečekaná zpráva, nad kterou se nejspíš pozastaví nejeden fanoušek. Milan Engel, jeden z nejúspěšnějších motocyklových závodník na Dakaru a dlouholetý člen stáje Orion – Moto Racing Group bojoval minimálně poslední 4 roky o umístění mezi elitní dvacítkou. Přestože stále ještě léčí zranění po tvrdém pádu z Rallye du Maroc, určitě bude patřit mezi horké adepty na vítězství v kategorii Original by Motul. “Dlouho jsme nad tím přemýšleli. Dali jsme si dohromady plusy a mínusy a zjistili jsme, že jak pro Milana, tak pro tým bude nejlepší variantou vyzkoušet ti si tuto výzvu,” zaznělo od týmového managera, Ervín Krajčoviče. Milan Engel je v bivaku známý svými schopnostmi opravit motorku a dostat ji do cíle etapy, když existuje byť jen malá šance. Navíc má rychlost, která by ho řadila mezi favority této kategorie. A vědí to i organizátoři tohoto známého závodu, protože právě od nich dostal nejnižší startovní číslo v kategorii bez mechanika. “Bude to výzva. Určitě mě čeká úplně nová zkušenost. Uvidím, jestli budu muset trochu pozměnit strategii a o něco šetřit jak sebe, tak motorku. To ale budu zjišťovat za pochodu. Dakarový speciál jsem za svoji kariéru opravoval nespočetněkrát, takže věřím, že si s případnými problémy dovedu poradit,” popsal své první pocity český závodník. Engel má za sebou letošní ročník Mezinárodní motocyklové šestidenní. Těch za svou kariéru zvládl už devět, což mu dalo potřebný základ a zkušenosti k servisování závodního speciálu pod časovým tlakem. “Je pravda, že mi tyto zkušenosti určitě pomohou. ISDE je náročný závod, téměř veškerý servis si tam děláme sami.

Důležité bude se nedostat do smyčky, kdy budu hodně opravovat a málo spát. To by mohlo být fatální a hrozilo by, že z nedostatku spánku udělám nějakou zbytečnou chybu,” dodal Engel. Přestože bude odkázán sám na sebe, tak i nadále zůstává plnohodnotným členem Orion – Moto Racing Group týmu. “Milanovi na Dakar připravíme vše stejně tak, jakoby jel s mechanikem a byl s námi pod jedním stanem. Techniku od nás má novou, 100% připravenou včetně upraveného motoru. Jsou díly a komponenty, které pokud zničí, můžeme mu dát. Poskytneme mu kompletní PR podporu. Zažádali jsme si u organizátorů, abychom byli v bivaku umístěni co nejblíže zázemí Original by Motul, aby to k nám Milan neměl daleko. V rámci pravidel tam pro něj bude k dispozici celý tým. U nás je dobrá atmosféra, takže mu budeme především psychickou podporou, což postupem času bude určitě důležité. Nicméně i tak platí, že to bude náročné, velká výzva a všichni věříme, že Milan v této kategorii může díky svým schopnostem udělat velice kvalitní výsledek a proto jsme se takto rozhodli,” uzavřel Krajčovič.

 

Sdílejte: