fbpx

Páteční první etapa měla v plánu dvě měřené speciálky, které se v sobotu pojedou ve stejném směru, ale v opačném pořadí. Motocykly společně s QUADy se dopoledne postavily nejprve na start té kratší části, která byla dlouhá 86 kilometrů a poměrně svižná.

FIM Baja Aragón

Martin udělal na začátku drobnou chybu v řečišti, která ho stála pár minut, ale naštěstí se voda nedostala do míst, které by znamenaly jakékoli poškození motorky. „První speciálka pro mě bylo něco hodně, hodně nového. Plno nových věcí, které jsem doposud neznal. Jinak myslím, že jsem se s tím popasoval dobře. Jen jsem do jednoho brodu najel trochu rychleji, než jsem chtěl a měl, takže jsem chvíli musel startovat motorku. Asi něco kvůli vodě, která se dostala kam neměla. Ale přestože první speciálka byla kratší, tak jsem ji nezajel špatně“, zhodnotil Michek první část etapy.

FIM Baja Aragón

Michek se po první části pohyboval kolem 10. místa absolutně. Před druhou částí první etapy byla na řadě 45 minutová servisní zóna, což byl naprosto dostačující čas na to udělat potřebný servis, jelikož motorka se po prvních kilometrech vrátila v podstatě ve stejném stavu, jako dopoledne vyrazila. Druhá speciálka byla však o dost delší a náročnější, jelikož právě na ni dopoledne probíhala první část aut a kamiónů. Necelých 170 kilometrů zvládli nejrychlejší za dvě hodiny a šest minut. Michek za nejrychlejším časem zaostal 8min 16sek, což mu stačilo na celkové 7. místo v celkovém hodnocení první etapy MS FIM Baja Aragón!

FIM Baja Aragón

„Druhá speciálka byla hezká, dlouhá, pro mě zase něco neznámého. Snažil jsem se jet na oči tak, aby to pořád jelo co nejrychleji a především plynule dopředu. V půlce, zhruba na 90 kilometru přišla velká průtrž a já byl zrovna na skále, kde to dost klouzalo a v jedné dobržďovačce přišel pád. Nicméně jsem v pořádku já i motorka. Rychle jsem ji zvedl a pokračoval dál. Jsem ve zdraví v depu a moc se těším na zítřek.“ dodal nováček na dálkové soutěži.
Sobotní etapa bude dost podobná té páteční s tím rozdílem, že bude nejprve na pořadí dne dlouhá 170 kilometrů dlouhá etapa, do které odstartuje Michek v 6:44 ráno a na závěr kratší rychlostní zkouška.

FIM Baja Aragón

Sdílejte: