fbpx

Národní šampion a medailista z posledního světového šampionátu, Ervín Krajčovič z Orion – Moto Racing Group, ovládl 27.5. druhý podnik Mezinárodního mistrovství české republiky ve flat tracku. Na dráze ve Slaném, kam se národní šampionát vrátil poprvé od roku 2016 a uspěl ve finálové rozjížďce. Jiřího Krause v základních jízdách přibrzdily technické problémy s motocyklem. Navzdory tomu ovšem obsadil druhé místo a v průběžné klasifikaci seriálu se dělí o vedení právě s Krajčovičem.

Foto Motorkáři.cz

V sezónní premiéře v Pardubicích vypálil všem rybník a překvapivě zvítězil. Ve druhém klání šampionátu ve Slaném ovšem Jiřího Krause zbrzdily technické provlémy. Kvůli nim někdejší český mistr nedokončil dvě jízdy základního rozpisu a do finále musel startovat z druhé řady. I přesto předvedl srdnatý výkon a vyválčil druhé místo zaručující dělenou první příčku v seriálu. 

Stejně bodů jako Kraus má po závodě ve Slaném také Ervín Krajčovič, který nejlepším možným způsobem reagoval na ztrátu z Pardubic. Ve druhém klání seriálu úřadující šampion ovládl finálovou jízdu. Jejím smutným hrdinou byl již zmíněný Jiří Kraus, který nejprve upadl v souboji s Polákem Bujniewiczem, který byl rozhodčím označen jako vyník incidentu a do opakované jízdy pro vyloučení nezasáhl. 

Po restartu se Kraus znovu ucházel o první příčku. Z druhé řady dohnal Krajčoviče, ovšem souboj o celkový triumf tentokrát do vítězného konce nedovedl. Mimořádně vyrovnaná bitva o průběžné vedení v tuzemském šampionátu tak Pokračuje. Krajčovič i Kraus mají po dvou závodech shodný počet 36 bodů a dělí se o vedoucí pozici. Třetí ve Slaném skončil vítěz základní části závodu Ondřej Svědík. 

Po prvním startu finále se mi během pár kol podařilo ujet a udělat si pohodlný náskok, se kterým bych dojel až do cíle. Jak jsem se ohlédl a za mnou nikdo nebyl, tak už v tu chvíli mi proběhlo hlavou, že mi do toho určitě skočí nějaká červená vlajka. Což se samozřejmě stalo a závod byl restartovaný. Start se mi opět povedl, ale už jel balík pohromadě a já neměl už nemohl jet to svoje a musel myslet také trochu na defenzivu. Nicméně jsem si první místo pohlídal a neudělal žádnou větší chybu a dotáhl závod do vítězného konce,“ doplnil Krajčovič.

Krajčovič dosáhl na dvanácté kariérní vítezství v Mezinárodním mistrovství české republiky v kariéře a jediný triumf ho dělí od dorovnání národního rekordmana Pavla Pučka. Zajímavostí je, že Kraus i Krajčovič vybojovali v závodech elitní kategorie FT1 shodný počet sedmnácti pódiových umístění. 

Foto Motorkáři.cz

V kategorii Classic zvítězil Jakub Sluka před Němcem Andreasem Steinhoferem a Alešem Vančurou. Nově vzniklé kategorii juniorů kraloval Matěj Gebert. Na stupních vítězů ho doplnili Vít Sochůrek a Barbora Šondová. 

Další závod českého šampionátu ve flat tracku budou hostit 10. června Březolupy. Do boje i mistrovské body se tentokrát zapojí jezdci kategorií FT1, Classic.

2.MMČR Slaný

FT1

1. Ervín Krajčovič 🇨🇿

2. Jiří Kraus 🇨🇿

3. Ondřej Svědík 🇨🇿

FT Classics

1. Jakub Sluka 🇨🇿

2. Andreas Steinhofer 🇩🇪

3. Aleš Vančura 🇨🇿

FT Young

1. Matěj Gebert 🇨🇿

2. Vít Sochůrek 🇨🇿

3. Barbora Šondová 🇨🇿

TZ Czechflattrack/MRG

Sdílejte: