fbpx

Další sezóna dálkové rallye klepe na dveře a tým Orion-Moto Racing Group odstartuje na Rallye du Maroc svoji přípravu na Dakar 2022. Na měl odjet v plánované, čistě české sestavě, Michek, Engel a nováček, Jakub Hroneš. Na poslední možnou chvíli však Hroneše potkalo zranění, kvůli kterému nebude moct nastoupit do marocké kvalifikace.

V termínu plných příprav zasáhla nejlepší český tým v kategorii motocyklů špatná zpráva. Jakub Hroneš, který se pilně připravoval na svůj debutový start na Dakaru a povinnou kvalifikaci v Maroku, nakonec kvůli zranění nebude moct do kolotoče dálkové rallye pro letošní rok nastoupit. Závodník, který v loňském roce skonči na Baja Poland na 2. místě a letos absolvoval kompletní seriál ME v enduru a startoval také na Šestidenní, si poranil rameno. “O uplynulém víkendu jsem odjel poslední závod Mistrovství Evropy v Holandsku, kde jsem bohužel měl srážku se stromem a obnovil jsem si zranění ramene. Po konzultaci s panem doktorem, jsme došli k názoru, že Rally du Maroc, by pro mě bylo velice riskantní. Tím pádem, když nejedu Rally du Maroc, tak nejsem kvalifikovaný na Dakar. Je mi to líto, opravdu jsem se tam těšil, omlouvám se týmu, panu Krajčovičovi, fanouškům, kteří mi v tom našem snu věří. Samozřejmě se omlouvám i všem mým sponzorům, kterým jsem opravdu zavázán, že mě dokázali podpořit i v této nelehké době,” dodal Hroneš s tím, že by se rád maximálně připravil na Dakar v roce 2023.

Je to samozřejmě ztráta. S Jakubem jsme na 100% počítali nejen pro Dakar 2022, ale vzhledem k jeho věku jsme ho chtěli připravit jako velkou českou naději do dalších ročníků. Do Dakaru je sice ještě času dost, ale nestihne kvalifikaci, která je pro všechny závodníky bez rozdílu povinná”, přiblížil manager týmu Orion – Moto Racing Group, že pro nováčka je toto načasování pro zranění nejhorší možné.

V tuto chvíli zůstává tým v původním složení. Oba dva nejlepší čeští závodníci posledního Dakaru, Michek a Engel postupně zahájí přípravu a seznamování s novými KTM 450 RR. “Zatím počítáme se dvěma závodníky. Samozřejmě původní plán byl, že pod stanem budeme mít tři motorkáře a času na to najít někoho, kdo pojede Dakar a nemusí projít kvalifikací je ještě dost,” uzavřel Krajčovič.

Už ve čtvrtek startuje prolog Rallye du Maroc, oficiální MS v rallye. Jediným českým zástupcem v nejprestižnější světové třídě RallyGP, bude právě člen Orion – Moto Racing Group, Milan Engel.

Sdílejte: