fbpx

Další podnik Světového poháru baja dnes odstartoval krátkým prologem, který nejrychlejším závodníkům zabral něco málo přes 5 minut. Adept na celkové vítězství, Martin Michek z českého týmu Orion – Moto Racing Group odstartoval Hungarian Baja čtvrtým místem.


Páteční den byl především o přejímkách a přípravě na zbytek víkendu. „Administrativní i technické přejímky jsme prošli během chvíle. Museli jsme celkem dost upravit kabeláž a pozici přístrojů, aby závodník nemusel odklánět pohled příliš daleko. Jede se tu jen na fáborky na trati, roadbook a k tomu je potřeba dobře počítat kilometry.“, vysvětlil místní navigaci manažer Orion-Moto Racing Group, Ervín Krajčovič. Jediný český zástupce v kategorii FIM BAJA si maďarskou tratí poradil a do cíle prologu dojel na 4. místě. „Bylo to rychlé a rozhodně jsem se na těch několika málo kilometrech neflákal. Rodrigues musel jet hranu, aby zajel takový čas, protože jsem se snažil jet rychle.“ Michek poukázal na to, že první den vyhrál tovární jezdec Hero z Portugalska. „Terén je tu kamenitý, ale pisty rychlé. Bylo dobré, že jsme se dopoledne rozjezdili na shakedownu a alespoň trochu poznali místní cesty.“, vysvětlil desátý muž letošního Dakaru.

Zítra čeká závodníky dvakrát 137 kilometrů, přičemž obě rychlostní zkoušky bude dělit servisní zóna. Důležitá bude i volba strategie pneumatik. „Na zítřejší první část jsme zvolili kvůli povrchu měkčí pneumatiky. Podle toho, jak budou vypadat se rozhodneme, jestli je na druhou část dne ponecháme, nebo nasadíme tvrdší.“, uzavřel závodník Orion – Moto Racing Group, který bojuje o celkové prvenství ve Světovém poháru v baje a potřebuje v Maďarsku zajet co nejlepší výsledek.

První motocykl vyrazí v sobotu do měřeného úseku v 11:15.

Sdílejte: