fbpx

Šestá etapa prověřila závodní pole, což bylo jasné už od začátku, jelikož první závodníci odjížděli z bivaku už před pátou hodinou ranní. Etapu před volným dnem, který rozděluje rallye přesně v polovině muselo ze závodu odstoupit i několik favoritů v čele s Benavidesem, jemuž nevydržela technika.

Jako první z českých závodníků vyrazil na trať Martin Michek. Závodník týmu Orion – Moto Racing Group, který bojuje o nejlepšího nováčka závodu se po dnešní etapě znovu posunul pořadím o něco výše a v polovině závodu se usadil na famózní 16. pozici.

„Dnešní etapa byla super. Vezu si do cíle 18. místo, což je skvělé. Ke konci jsem trochu zabloudil a přišel o takové dvě minuty, takže to omhlo být ještě o malinko lepší. Těším se na volný den a na druhou půlku rallye. Závod o nováčka roku mám skvěle rozjetý, takže věřím, že ho dotáhnu až do konce!“

dodal Michek, který se postupně usazuje mezi nejlepšími dvaceti závodníky.

Česká stálice, Milan Engel, se po nepovedené 4. etapě vrátil zpět mezi elitu a mohl tak startovat z výhodnější pozice. Tu ovšem ve svoji výhodu neproměnil, protože hned na začátku etapy hledal kontrolní bod, což ho stálo mnoho drahocenných minut a na 100. kilometru se dokonce objevil až v sedmé desítce. Obecně to pro něj byla smolná etapa a 30. místo se po veškerých problémech může zdát jako úspěch.

„Na začátku jsem si zajel 8 kilometrů. Jelo se tam po pláni a hlídat si navigaci. Odbočovalo se přes duny, špatně jsem si zkalibroval kilometry, spletl si kde je waypoint a ztratil tak 12 minut. Navíc jsem 2x spadl v polovině etapy. Pokaždé jsem ale naštěstí spadl v dunách.“

zmínil Engel a byl rád, že se tak nestalo nic jemu, ani technice. Engelova smůla pokračovala až do konce etapy. V netrualizaci musel sundavat zadní kolo kvůli napletenému drátu.

„Kolo jsem musel sundat a drát rozmotat. Nebylo to úplně snadné a byl jsem rád, že jsem vše stihl v časovém limitu.“

Na celou anabázi měl Engel necelých 15 minut, jinak by mu hrozila penalizace, která by po předchozích problémech už mohla doslova pohřbít naději na dobrý výsledek.

Oba jezdci týmu Orion – Moto Racing Group si zítra užijí zasloužený volný den, během kterého bude čas na regeneraci a návštěvu města Rijád.

Sdílejte: