fbpx

Dakarská rallye pokračovala svým druhým dnem a 367 ostrými kilometry, během kterých na závodníky čekaly rychlé písčité pisty plné zrádného kamení. Mezi továrními jezdci se neztratili ani čeští závodníci, kteří se pomalu zabydlují v nejlepší třicítce jezdců. Tím nejlepším nadále zůstává Milan Engel z týmu Orion – Moto Racing Group, který obsadil skvělé 24. místo a na stejné pozici zůstává i v celkovém pořadí po dvou etapách. Druhou etapu překvapivě ovládl botswanský rodák Branch, který za sebou nechal celou řadu favoritů včetně druhého Sunderlanda a třetího Quintanilly.

Engelovi bezpochyby pomohl skvělý úvod rallye a včerejší etapa, díky které do té dnešní startoval v obležení těch nejrychlejších jezdců na Dakaru. Díky tomu se mohl spolehnout nejen na to, že může následovat zkušené závodníky, ale také se nemusí obávat velkého množství prachu od těch pomalejších. Engel nenechal nic náhodě a hned od prvních kilometrů se na kontrolních bodech pohyboval kolem dvacátého místa. V rychlém terénu se vezl v menší skupince s továrními jezdci Sherco, Aubertem a Santolinem.

„Celý letošní Dakar se zdá být dost rychlý a na trati bylo také hodně kamení. Jsem zvědavý jak to bude v dalších etapách, ale myslím, že se pomalu budeme přesouvat do dun a písku. Obe etapy co mám za sebou byly prašné, rychlé a nebezpečné. Bylo náročné neudělat chybu jak za jízdy, tak navigační. Všechny body jsem sebral a teď můžu v klidu pokračovat dál. Na motorce jsme museli udělat několik změn včetně pérování, které bylo nutné přitvrdit. Bude to dlouhé, ale těším se na zítra.“

Do zítřejší etapy bude Milan Engel startovat opět v popředí a pokud se vyvaruje větších chyb, mohlo by mu to opět pomoci k lepšímu výsledku.

Na titul nováčka roku pomýšlí Martin Michek. A aby také ne, zatím tuto kategorii po dvou etapách vede o pět minut. „Dnes to bylo zajímavé, dostali jsme roadbook těsně před startem do etapy. Na žačátku se šíleně prášilo a celý začátek jsem jel prakticky ve tmě. Bylo to obtížné a pomalé. Nechtěl jsem přehlédnout nějakou díru nebo kamen. Jinak to byla spíš endurová etapa a já nejsem moc endurák. Ale jsem rád za každý dojezd do cílé. Je to můj druhý cíl a doufám, že zítra se do bivaku dostanu znovu. Máme neuvěřitelnou podporu fanoušku a za to bych jim chtěl moc poděkovat.“
Smolný den prožil čtyrkolkář Tomáš Kubiena, který je týmovým kolegou Engela a Michka z Orion – Moto Racing Group. Hned na startu mu jeho quad zhasl a chvíli trvalo, než opět chytil. To bohužel nebylo vše, jelikož několik kilometrů za startem se to samé opakovalo. Následky byly však mnohem větší a Kubiena svoji Yamahu opravoval skoro celé 4 hodiny. První zprávy mluví o tom, že šlo o závadu na kabeláži benzínové pumpy. Je tak velkým štěstím, že se včera nejlepší český čtyřkolkář vůbec dostal do cíle, kde mu dnes patřilo 21. místo se ztrátou 4:26 na vítězného Casaleho, který vyhrál i včerejší první etapu.

Třetí etapu dlouhou 489 kilometrů odstartuje Engel v 8:19 ráno. Na startovní časy ostatních jezdců si budeme muset teprve počkat, jelikož nejprve vyhlašuje organizátor starty prvních třiceti jezdců.

Sdílejte: