fbpx

Slavná marocká rallye je v plném proudu a dnes pokračovala 316 kilometrů dlouhou speciálkou. Čeští závodníci si ve světové konkurenci nevedou vůbec špatně a Engel atakuje elitní dvacítku.

Když nepočítáme prolog, tak Rallye Du Maroc pokračuje druhým ostrým dnem. Jedním z nejzkušenějších borců ve startovním poli motocyklů je jednatřicetiletý Milan Engel, který po delší zdravotní pauze opět zahájil přípravu na svoji devátou účast na Dakaru. “Trasa je rychlá. Dnes jsme měli duny, písek i kameny. Ty mi bohužel dávají zabrat a ruka mě stále bolí. Občas raději musím zvolnit,” říká Engel k dnešní druhé etapě. Zatím je v průběžném hodnocení motocyklů na 24. místě bez jediné penalizace. “Navigačně zatím vše zvládám v pohodě. Dnes byl kousek před cílem jeden náročný way point, ale i ten se mi podařilo sebrat. Vím, že hodně závodníků ho nemá, takže to mi určitě pomůže.”

Druhým závodníkem Orion – Moto Racing Group je nováček, který se přijel poprat o vstupenku na lednový Dakar. V druhé etapě zažil své první dva pády na pouštní rallye a přestože mu bouchla airbagová vesta, rychle pokračoval dál. “Jednou jsem trochu přelétl přes dunu do měkkého písku. Motorka se zastavila na místě a já spadl. Druhý pád byl už ve větší rychlosti. Airbagová vesta mi bouchla, ale nic mi nebylo, tak jsem rychle nasedl a pokračoval dál,” popisuje ostravský Martin Prokeš, který sbírá zkušenosti každým kilometrem. “Dnes jsem kousek před tankovačkou asi ve 140 km/h trefil kámen. Raději jsem pak trochu zvolnil, abych neudělal další chybu, která by mě stála víc. Navigačně to je pro mě jako pro nováčka těžké, ale až na jeden bod jsem posbíral vše.” 

Prokeš dnes zvládl projet 23. ve své kategorii, zatímco Engel byl sedmý. V celkovém hodnocení jsou na 38., respektive 24. místě. Zítra čeká závodníky 300 měřených kilometrů.

Sdílejte: