fbpx

36. ročník tohoto tradičního aragónského podniku odstartuje už tento pátek. Většina týmů či závodníků však chystá svůj příjezd do paddocku už na středu. Výjimkou není ani český tým Orion – Moto Racing Group, který se na cestu dlouhou přes 2.000 kilometrů vydal už během pondělního večera.

Oproti minulému ročníku organizátor připravil pouze dva ostré dny rozdělený do čtyř rychlostních zkoušek o celkové délce 500 měřených kilometrů. Někteří jezdci pro tento závod volí speciálně upravené enduro motocykly, další část zase v rámci testování na dálkové rallye dakarské speciály. Touto cestou jde i MRG s tím rozdílem, že stálice týmu a už zkušený mazák dálkových rallye, Milan Engel bude tentokrát v paddocku zastávat pouze roli učitele jiného českého závodníka. Druhý týmovy dakarský speciál bude na MS Baja Aragón totiž sedlat 18ti násobný šampión České Republiky a 2x vicemistr světa v motocrossu Martin Michek a zároveň se tak stane jediným českým zástupcem v kategorii motocyklů. Původně měl o tomto víkendu startovat na MXGP v Lokti nad Ohří, nakonec se však rozhodl vyzkoušet jiný typ závodu a posunout své jezdecké zkušenosti zase o něco dál. Pro tento účel je FIM Baja Aragón soutěží jak dělanou, jelikož se jedná o závod, který je na pomyslné hranici mezi klasickými závody a dálkovou rallye.

FIM Baja Aragón_Martin Michek

„Dnes jsme dorazili do Španělska. Ve finále ani moc nevím, co mě tu čeká, protože to určitě bude něco nového. Jiná motorka, jiný typ trati a částečně do toho ještě navigace. Na dakarové motorce tu budu sedět dá se říct poprvé, navíc konkurence tu má být na dobré úrovni jelikož jde o závod Mistrovství světa. V podstatě deset jezdců z první dvacítky na Dakaru. Bude to nová výzva, na kterou se těším a doufám, že se mi vstup do světa rallye a dálkových rallye povede.“ dodal jednatřicetiletý Martin Michek bezprostředně po příjezdu do paddocku v Teruelu.

FIM Baja Aragón_Martin Michek

Ve čtvrtek budou po celý den probíhat administrativní a technické přejímky, po kterých se stroje přesunou do Parc Fermé. Start první etapy je naplánovaný na pátek v 08:00.

Sdílejte: