fbpx

Letos se tzv. nejtěžší závod světa jede opět Saudské Arábii. Pro Olgu i Martina to bude společná premiéra. Martin Čábela sice už několikrát závod dálkové rallye absolvoval jako motorkář, ale Dakar rallye a navíc se závodním vozem pojede poprvé, stejně jako Olga. “Dohodli jsme se, že jeden rok bude jeden z nás navigovat a druhý řídit a další rok si to prohodíme,“ říká Olga Lounová, která má sama zkušenosti s řízením závodního speciálu a ráda by si rallye vyzkoušela nejen ze sedla navigátorky. “Pro mě jako ženu bude nejlepší asi začít navigací, protože hned napoprvé řídit stovky kilometrů denně v plné soustředění a ještě u toho řídit auto by bylo asi moc, ale láká mě to. Osobně raději řídím, než naviguju.

Jejich závodním speciálem se stal legendární model Mercedes Benz G500. “Původně jsme měli jet s francouzskou legendou a klasikou Matra Murena. Nicméně vzhledem ke komplikacím především při shánění materiálu a náhradních dílů, jsme byli nuceni sehnat náhradní vůz,” řekl Martin Čábela. Olga Lounová se ale raduje. “Tenhle Mercedes je moje vysněná kára!

Na natáčení dorazila také závodnická rodina Olgy Lounové. Bratr Daniel Pytloun a sestra jezdí díky podpoře rodičů závody v autocrossu. “Můj brácha Daniel Pytloun skončil letos jako Vicemistr Evropy v buginách a sestra Eliška jela poprvé Evropu a celkově dojela sedmá. Na to, že je bráchovi 16 a Elišce 14 let, tak dobrý.

Odhalení nádherného speciálu Dakar Classic se zúčastnil v tuto chvíli zraněný týmový kolega z Moto Racing Group, Michal Engel. Ten se zotavuje po zlomenině klíční kosti, kterou si způsobil na Marocké rallye. Teď dělá vše proto, aby se mohl postavit na start Dakaru. „Chodím intenzivně v Praze na jednu kliniku a tam mne dávají dohromady a pomáhají s rehabilitací. Na Dakar pojedu a bude to tentokrát v té nejnáročnější kategorii bez mechanika. Pomalu jsem už začal chodit do posilovny. Dakar pojedu po osmé a věřím, že už vím, co je třeba, abych se dobře připravil. Bude to výzva.
V průběhu listopadu bude probíhat poslední testování závodní, ale také doprovodné techniky. Během posledního listopadového týdne se pak bude veškerá technika nakládat na loď ve francouzském přístavu v Marseille. “Martin s Olgou do toho poslední týdny dávají úplně všechno. Stejně, jako zbytek týmu v tuto chvíli žijí Dakarem. Nebude jednoduché mít vše na 100% připraveno, ale děláme pro to, co je v našich silách. Věřím, že jim jejich cestu jako tým, který má s Dakarem dlouholeté zkušenosti co nejvíce ulehčíme a závod si užijí.” dodal manažer českého týmu Moto Racing Group, Ervín Krajčovič.

Olga natáčí o své cestě na Dakar filmový dokument. A bude se určitě na co těšit! 

Všechny české posádky odletí do Saudské Arábie jedním letem 27.12. a start rallye je naplánován na neděli 2. ledna.

————————————————————-

Specifikace pro milovníky automobilů

  • Mercedes Benz G500
  • 4×4 Rallye
  • Rok výroby 1989
  • Pětilitrový osmiválec V8
  • Výkon 300 HP
  • Váha cca. 2000 kg
  • Objem nádrže 150 litru
  • Spotřeba 35L/100 km

 

Sdílejte: