fbpx

Třetím závodem pokračovala FIM Grand Prix ve flat tracku na skvěle připraveném domácím oválu v Pardubicích. Před velkou diváckou kulisou nebyla nouze o jízdy plné soubojů, pádů a také český úspěch našeho Orion – Moto Racing Group týmu!

Za krásného sobotního počasí se několik tisícovek fanoušků přišlo podívat na bitvy o světové body nejprestižnější třídy FT1. Šestnáct základních jízd, last chance a velké finále slibovalo odpoledne nabité závoděním. Vždyť během všech tří závodních dní na svítkovském oválu, včetně nedělní Zlaté přilby, bylo odstartováno kolem 90 jízd. O to náročnější měli místní pořadatelé práci s udržením dráhy v té správné kondici.

Hned v úvodní jízdě dne se podařilo zvítězit našemu Ervínu Krajčovičovi, který tak hned na první pokus zaznamenal plný počet bodů a dobrý základ pro postup do finále, kam se nakonec po kvalitních základních jízdách, ve kterých byl pokaždé mezi nejlepšími, dostal z 5. místa (první řada na startu). Start do finále je ve světovém flat tracku totiž ze dvou řad po šesti závodnících. Spolu s ním se stabilními výsledky ve všech čtyřech základních jízdách, do finále o dvanácti jezdcích na deset kol, dostal ještě Jiří Kraus. 

Jednou z nejdramatičtějších jízd dne byla last chance. Jízda, ze které postupují dva nejlepší do finále. Zde se o poslední dvě místa prali až do cíle Ondřej Svědík s Kamilem Peukerem. Především Svědík se několikrát během této jízdy poslední šance objevil na druhém místě. Po soubojích až na cílovou pásku mu to však nevyšlo a v cíli byl klasifikován jako 14. Peuker obsadil 20. místo a Tomáš Kolařík, který startoval na divokou kartu a byla to pro něj premiéra v MS nakonec obsadil 22. místo.

Vyvrcholením dne bylo finále a nutno dodat, že atmosféra na stadionu byla opravdu domácí tak, jak se patří. Ihned po startu se do vedení dostalo italské duo Corradetti a Moschini, které po výborném startu následoval Krajčovič. Ve druhém kole se před něj dostal úřadující světový šampion Lasse Kurvinen. První pětici, která se držela pohromadě, doplnil Španěl Bailo Gerard. Na 6. místě už se ztrátou několik metrů bojoval francouzský mistr Jeanpierre, který vedl druhou skupinku závodníků bojující právě o šesté až desáté místo. Bailo Gerard si nakonec kolo a půl před koncem na závodníka Orion – Moto Racing Group, Ervína Krajčovič, vyšlápl a manévrem po vnitřní straně dráhy ho odsunul na 5.místo v cíli. „Od tréninků jsem se na dráze cítil docela dobře a když jsme viděli, kolik diváků na nás přišlo, tak jsme se všichni těšili na každou jízdu o to víc. Závody byly na koukání určitě pěkný a že budu při 1. sezoně pátý na MS, jsem nikdy nečekal,” doplnil první dojmy Ervín Krajčovič ml.

V Pardubicích zvítězil Corradetti na speciálu Zaeta. Jako druhý projel cílem Kurvinen a třetí Ital Moschini.

Poslední závod se jede už o tomto víkendu formou TT v italském Boves Cuneo.

Sdílejte: