fbpx

Dnes čekala na Rallye du Maroc závodníky první etapa a hned 225 měřených kilometrů navíc s dlouhým přejezdem přes pohoří Atlas, kde se potýkali s velice chladným počasím. Po krátkém prologu to tak třeba pro Martina Michka byl konečně první opravdu ostrý start. Nevedl si vůbec špatně a na mezičasech se pohyboval dokonce v první dvacítce. Nicméně to zatím dle neoficiálních zpráv vypadá, že si vybere menší nováčkovskou daň v podobě několika penalizací za dřívější odjezd z neutralizace, nebo překročení speed limitu. Také pro Milana Engela to byla od letošního Dakaru větší porce kilometrů v písku a volném terénu. Od začátku proto volil spíš opatrnější tempo, aby se co nejvíce opět sžil s motorkou, kterou na této rallye nejspíš osedlá naposledy, jelikož v Tunisu už bude testovat nový model KTM 450 RR.

Rallye du Maroc

Martin Michek: „dnes mám za sebou první etapu na velké rallye. Úplně lítám v jiným světě. Včerejší prolog byl trochu podobný jako na baje ve Španělsku, ale dnes jsme jeli opravdu těžkých 230 měřených kilometrů. Start do etapy se mi vydařil a dojel jsem. To je pro mě priorita. Na začátku jsem měl problém a spadl jsem do vyschlé strouhy od vody, odkud jsem pár minut motorku musel tahat a udělal i pár dalších chyb, za které určitě dostanu nějakou penalizaci. Jednou mi došel benzín a taky přišel pád ze kterého jsem trochu odřený, takže jsem si dnes vyzkoušel opravdu všechno. Ale pomalu si na to všechno zvykám a jsem rád, že jsem zpátky v bivaku u týmu.“

Rallye du Maroc

Milan Engel “ dneska se mi jelo docela dobře. Nikam jsem úplně nechvátal a snažil se jet spíš opatrně, abych se ještě pořádně rozjezdil. Na jednom bodě jsem měl zádrhel, ale vše jsem zvládl. Žádnou penalizaci bych mít neměl, krizovka taky nebyla. Jednou jsem přepínal nádrž, protože to dnes byla dlouhá etapa navíc s přejezdem přes Atlas v totální zimě. Motorka mi držela, jen jsem měl v určitých pasážích problém se zadní brzdou, kterou jsem musel používat často a trochu jsem jí uvařil. Už se těším na duny v dalších etapách.

Zítra čeká závodníky další dlouhá etapa s 370 ostrými kilometry. Startovní časy zatím nejsou známy.

Rallye du Maroc

Sdílejte: