fbpx

Ve čtvrtek byla na pořadnu dne druhá část maratónské etapy. Do té nastupoval člen Orion – Moto Racing Group Martin Michek jako lídr kategorie nováčků, přestože předchozí den ztratil téměř čtvrt hodiny při hledání jednoho z kontrolních bodů. Spolu s ním ho však nemohla najít celá řada favoritů včetně největšího konkurenta a o pouhou minutu druhého na KTM jedoucího Betriu. Prvních 200 kilometrů měřeného úseku se Michkovi povedlo, poté ale nastala něco, co je noční můrou každého motorkáře.

„Hned od začátku jsme jeli společně s Pedrerem. Chvíli vedl on, pak zase já. Předjeli jsme spoustu závodníků, jenže zhruba 8 kilometrů před tankovačkou mi došel benzín. Nechápu to, protože jsme vyjel s plnou nádrží a nikde nenajel zbytečné kilometry“

Michek tak ztratil téměř 40 minut, které ho možná budou stát prvenství v kategorii nováček roku a několik míst v celkovém pořadí.

„V jednu chvíli jsem byl dost zoufalej. Bylo to na rychlém úseku a nikdo moc nezastavil a nechtěl pomoct. Nakonec mi benzín dovezl organizátor. Stálo mě to strašně času.“

dodal Michek, který byl v etapě klasifikován na 39. místě. Celkově si pohoršil na 23. místo.

Porci smůly si na letošním Dakaru vybírá matador Milan Engel. Dobře rozjetou etapu nakonec dokončil jako 24. potom, co pohých 600 metrů před cílem ošklivě ve vysoké rychlosti spadl.

„Jel poměrně rychle menšíma dunama a najednou mě to vykoplo. Měl jsem vyhozené rameno, bolí mě třísla a vlastně úplně všechno. Bylo to kousek do cíle, tak mě posadili na motorku a já to nějak dojel“.

Zásadním bylo, že pádem příliš nepoškodil svoji KTM a mohl tak dojet přes 300 kilometrů z cíle ke svému týmu.

„Po včerejším dojezdu jsem si musel sám svařit držák výfuku. Po pádu se ale motorce naštěstí nic nestalo. To už nevím, co bych dělal…“

dodal Engel, který do bivaku dojel pod prášky a ihned zamířil na kontrolu do medical centra. V celkovém hodnocení se udržel na 26. pozici.

Oba jezdci Orion – Moto Racing Group prožili náročný den. Zítra je čeká poslední etapa prvního ročníku Dakar rallye v Saudské Arábii. Z Dakarů v Jížní Americe jsme zvyklí, že je poslední etapa spíše formalitou. Letos však závodníky bude čekat ještě 374 závodník kilometrů, během kterých se ještě může leccos změnit.

Sdílejte: