fbpx

Druhým podnikem mistrovství světa pokračoval šampionát ve flattracku a to ve francouzském městečku Morizes nedaleko Bordeaux, kam si našlo cestu téměř 2,000 diváků. České barvy zavlály v mezi nejlepšími deseti závodníky hned dvakrát!

Dráha, kterou v České republice ani v nedalekém okolí nenajdete. Ovál v Morizes je typický pro své převýšení a zatáčky, ve kterých buď klesáte, nebo stoupáte. Na této velice rychlé dráze, kde se jezdí také Long track, se po roční odmlce vrátilo mistrovství světa ve flattracku  a už podle divácké kulisy bylo vidět, že se zde sporty na oválech těší velké popularitě.

Tři desítky závodníků se v rozlosovaných jízdách prali o body, které prvním deseti buď zajistí přímý postup do finále, nebo o další dvě místa, která si musí vybojovat v následné last chance. Z našich závodníků postoupili přímo do finále Jiří Kraus ze sedmého a Ervín Krajčovič (Orion – Moto Racing Group) z desátého místě. Přestože si oba připsali vítězné jízdy a další dobrá umístění, ani jednomu se nepodařilo probojovat do první řady na startovním roštu. Ondřej Svědík se bohužel přes závod last chance do finále neprobojoval a v celkovém hodnocení závodu mu patřilo 18. místo.

Do finále startovali jak Kraus, tak Krajčovič z vnější strany druhé řady, což vzhledem k šířce dráhy nemusela být až taková nevýhoda. Do finále se nejlépe povedl start trojici Italů Boncinelli, Corradetti a Checchini. Kraus s Krajčovičem se pohybovali na 8., respektive 9. místě. Ve třetím kole byl však v Corradetti dlouhý v zatáčce, šel k zemi a byl následně vyloučený. Závod však musel být restartovaný na plný počet deseti kol. Po restartu se do čela dostal opět Boncinelli a s přehledem po německém závodě vyhrál i tento. Do restartu se z druhé řady výborně povedl start Krajčovičovi, který celý závod tlačil na čtvrtém místě jedoucího Itala Moschiniho. Nakonec však v posledním kole přišel o páté místo díky manévru Ohmoriho z Japonska. Kraus bojoval ve druhé skupince, která čítala snad pět závodníků, o sedmé místo. Dlouho jezdil osmý a hledal cestu, jak předjet závodníka před sebou, ale v cílové rovince se neubránil útoku a dojel na 9. místě.

Šesté místo v cíli beru jako velký úspěch, přestože to mohlo být ještě lepší. Do restartu se mi povedl start a mohl se trochu odtrhnout z té největší mely. Cukli jsme zbytku a celý závod se prali o 4.-6. místo. Několikrát jsem zkoušel zaútočit, ale nevyšlo to. Naopak mě v posledním kole předjel Ohmori a tím to bylo vyřešené. Celkově jsem se posunul na 7. místo, což je před domácím závodem v Pardubicích pecka!”, doplnil Krajčovič.

Jak již bylo napsáno, další závod mistrovství světa ve flattracku se pojede o víkendu Zlaté přilby 24.9. v Pardubicích, kde jsme loni viděli skvělé závody a neskutečnou diváckou kulisu. Berte tedy toto jako pozvánku na třetí podník MS ve flattracku.

Výsledky

  1. Matteo Boncinelli (ITA)
  2. Gerard Bailo (SPA)
  3. Francesco Checchini (ITA)

    6. Ervín Krajčovič (CZE)

Sdílejte: